Plaťte v restauracích pohodlně a ještě ušetřete

Stravovenkovou kartu od Sodexo vám může poskytnout zaměstnavatel, aby podpořil vaši zdravou životosprávu. Nezáleží na tom, jestli jste milovník masa, vegetarián nebo vegan, v naší široké partnerské síti si vždy vyberete. Díky slevovým nabídkám a programu Peníze Zpět můžete zároveň s každým jídlem získat něco navíc.

Multi pass card

Díky slevovým nabídkám a programu Peníze Zpět můžete zároveň s každým jídlem získat něco navíc.

Speciální nabídky

Speciální program, díky kterému můžete u vybraných partnerů získat něco navíc. Ať už je to dezert ke kávě nebo nápoj k obědu udělejte si radost dárkem zdarma.

Široká partnerská síť

Můžete si vybrat ze široké škály restaurací, supermarketů i rozvozových služeb. Celkově máme po celé ČR 40 000 partnerských provozoven.

Peníze zpět

Cashbackový program, díky kterému můžete získat peníze zpět za útraty za jídlo. Každý měsíc to může být až tisíce korun.

Sodexo benefity můžete například využít:

Výhody Sodexo stravenky

 • Snadná aktivace karty. Ta proběhne při první transakci přes platební terminál, kdy si zároveň nastavíte PIN dle vlastního výběru. Musíte dát pozor jen na to, že první transakce musí být kontaktní.
 • Pokud kartu ztratíte nebo je vám odcizena, o prostředky nepřijdete. Kartu můžete okamžitě zablokovat a požádat o novou, na kterou vám je převedeme. Jen o ně nezapomeňte zažádat v Sodexo Osobním účtu.
 • Stravenkovou kartou zaplatíte ve více než 33 000 provozovnách po celé ČR.
 • Pomocí kreditového systému zaplatíte přesnou částku a nemusíte řešit, jestli vám provozovna na stravenky vrátí.
 • Ke stravenkovému účtu si můžete připojit platební kartu. I větší útratu tak můžete uhradit v rámci jedné transakce.
 • Díky našim speciálním nabídkám a programu Peníze zpět získáte slevy na jídlo nebo peníze zpět na váš účet.
 • Abyste měli vše při ruce, můžete si do svého telefonu stáhnout naše aplikace, které vám usnadní nejen přístup k Sodexo Osobnímu účtu, ale také k Mobilní platbě pro zařízení s technologií NFC.
 • Snadná aktivace karty. Ta proběhne při první transakci přes platební terminál, kdy si zároveň nastavíte PIN dle vlastního výběru. Musíte dát pozor jen na to, že první transakce musí být kontaktní!
 • Pokud kartu ztratíte nebo je vám odcizena, o prostředky nepřijdete. Kartu můžete okamžitě zablokovat a požádat o novou, na kterou vám je převedeme. Jen o ně nezapomeňte zažádat v Sodexo osobním účtu.
 • Stravenkovou kartou zaplatíte ve více než 30 000 provozovnách po celé ČR.
 • Pomocí kreditového systému zaplatíte přesnou částku a nemusíte řešit, jestli vám provozovna na stravenky vrátí.
 • Ke stravenkovému účtu si můžete připojit platební kartu. I větší útratu tak můžete uhradit v rámci jedné transakce.
 • Díky našim speciálním nabídkám a programu Peníze zpět získáte slevy na jídlo nebo peníze zpět na váš účet.
 • Abyste měli vše při ruce, můžete si do svého telefonu stáhnout naše aplikace, které vám usnadní nejen přístup k Sodexo Osobnímu účtu, ale také k Mobilní platbě pro zařízení s technologií NFC.

Naše produkty

Papírová stravenka
(Gastro Pass)

Stravovací benefity na kartě
(Gastro Pass CARD, Multi Pass CARD)

Cashbackový program Peníze Zpět

Sodexorozvoz.cz (možnost objednat jídlo od Rohlík, Košík, Dáme jídlo a dalších partnerů)

Speciální nabídky

Široká akceptační síť

Možnost používat aplikaci

Možnost propojení s vlastní platební kartou

Možnost blokace při ztrátě peněženky

Platba přesné částky

Úspora místa v peněžence

Moderní řešení

Ekologické řešení

Chtěli byste své Stravovací benefity uplatňovat v některém z obchodů nebo restaurací ve svém okoli?

Neváhejte nás kontaktovat.

Mám tip na partnera

Stravenková karta nebo paušál.
Co je pro vás výhodnější?

Stravenky

Paušál

Stravné osvobozeno od pojistného a daně z příjmu

 • Bez ohledu na výši stravného, které vám zaměstnavatel poskytuje jsou papírové stravenky a body na stavování na kartě osvobozeny od pojistného i daně z příjmu. Stravenky
 • Stravenkový paušál nad daňovým limitem podléhá dani 15 % i odvodům pojistného ve výši 11 %. Celkově tak dostanete necelé 3/4 toho, co Vám chtěl zaměstnavatel přispět navíc. Paušál

Zaměstnanci na dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr (DPP, DPČ)

 • Existují jisté podmínky, které je potřeba pro daňové zvýhodnění splnit. Pokud podmínky nejsou splněny, je stravenka daňově výhodnější. Stravenky
 • Existují jisté podmínky, které je potřeba pro daňové zvýhodnění splnit. Pokud podmínky nejsou splněny, je stravenka daňově výhodnější. Paušál

Dovolená, nemoc, péče o člena rodiny apod.

 • Pokud vám zaměstnavatel přispívám na stravné i v době dovolené, nemoci nebo období péče o jiného člena rodiny, jsou stravenky osvobozeny od pojistného a daně z příjmu. Stravenky
 • V případě vyplácení stravenkového paušálu není možné přispívat na stravné v období dovolené, nemoci nebo péče o jiného člena rodiny. Stravné v tomto případě není osvobozeno od žádných odvodů. Paušál

Směna delší než 11 hodin

 • Zaměstnavatel může poskytnout druhou stravenku, které bude osvobozena od daně i pojistného. Stravenky
 • Zaměstnavatel vám může poskytnout druhý paušál, ze kterého však budete odvádět pojistné i daň z příjmu. Paušál

Stravovací benefity od Sodexo přijímá více než 48 000 provozoven. Určitě si vyberete i vy.

Každý měsíc navíc rozšířujeme naší síť až o 500 nových míst.

Zobrazit partnery

Často kladené otázky

Kartu není nutné speciálně aktivovat. K aktivaci karty dojde automaticky při první platbě, která musí být provedena kontaktním způsobem (kartu je nutné zasunout do platebního terminálu). V rámci této první platby si také nastavíte a zvolíte svůj PIN. PIN musí být čtyřmístný! Pokud vám karta přišla poštou na soukromou adresu, je potřeba před použitím její převzetí potvrdit ve vašem Sodexo osobním účtu. Bez tohoto kroku není možné kartou zaplatit.
Samotná platba kartou probíhá stejně jako u běžných platebních karet. Pokud máte samostatné karty Gastro Pass CARD a Flexi Pass CARD, můžete platit kontaktním (kartu je nutné zasunout do terminálu) i bezkontaktním způsobem stejně jako se svou bankovní kartou. Pokud máte obě karty na Multi Pass CARD, v oblasti stravování (restaurace apod.) můžete platit kontaktním i bezkontaktním způsobem. Platby v oblasti volného času (lékárna, fitness apod.) lze provádět výhradně kontaktním způsobem, tedy zasunutím karty do terminálu. Při první platbě novou kartou nebo kartou pro kterou došlo ke stornování PINu je nutné vždy platit kontaktním způsobem. Během této platby si nastavíte zvolený (nový) PIN.
U vybraných e-shopů je možné platit přímo kartami Gastro Pass CARD a Flexi Pass CARD (respektive Multi Pass CARD). Při objednávce stačí zvolit „Sodexo Benefity“ jako platební metodu a následně uvést přihlašovací jméno do Osobní účtu.

V Osobním účtu se platba potvrdí a zboží nebo služba je okamžitě zaplacena. Aktuální seznam platebních bran najdete v Sodexo Osobním účtu v sekci „Kde nakupovat“. Při nastavení filtru „Platební brány“.
Pokud zapomenete PIN, v Sodexo Osobním účtu nebo v mobilní aplikaci Sodexo účet provedete reset PIN kódu a následně si na platebním terminálu při dalším placení (přes kontaktní transakci) nastavíte nový PIN kód. V případě změny PIN kódu postupujete úplně stejně.

Čtyřmístný PIN kód si volíte sami při první kontaktní platbě, a nastavujete pro každou kartu zvlášť. Je na vás, zda si zvolíte pro obě karty stejný nebo různý PIN.

Zjistit původní PIN kód není z bezpečnostních důvodů možné.
Sodexo kartou můžete v oblasti stravování platit v podstatě bez omezení. Jen z technických důvodů je nastavena maximální možná denní útrata v celkové výši 20 000 Kč.

U volnočasových benefitů není limit nastaven žádný. Je tedy možné platit do zůstatku na účtu. Jediné omezení se týká plateb za cestování a rekreaci, kde z důvodu respektování platné legislativy je nastaven roční kumulativní limit ve výši 20 000 Kč u jednoho zaměstnavatele.
Platnost elektronických stravenek je až 16 měsíců (nové elektronické stravenky platí vždy od 1. září a ztrácejí platnost k 31. prosinci následujícího roku)

 • prostředky nabité od 1. 1. do 31. 8. platí vždy do konce téhož roku
 • prostředky nabité od 1. 9. do 31. 12. platí do konce roku následujícího
Při transakcích kartou se automaticky čerpají nejstarší prostředky na účtu. Informaci o konci platnosti svých elektronických stravenek naleznete v detailech stravování ve svém Sodexo Osobním účtu.

Nenašli jste co potřebujete vědět?

Podívejte se na všechny dotazy