Blog

Image
Prodlužujeme soutěž o nezapomenutelný zájezd do Egypta s Blue Style!

Čerpání benefitů

Prodlužujeme soutěž o nezapomenutelný zájezd do Egypta s Blue Style!

Máme pro vás skvělé zprávy!
Prodlužujeme soutěž o nezapomenutelný zájezd do Egypta s Blue Style! Máte tak více času na to, abyste se zapojili do soutěže a měli šanci vyhrát fantastickou dovolenou plnou slunce, historie a dobrodružství. Soutěžit můžete až do 31. března 2024.

Přečtěte si více
Image
box karty

CSR

Skončila vám platnost stravenkové nebo volnočasové karty Sodexo? Už ji nemusíte znehodnocovat a vyhazovat do koše nebo v lepším případě do žlutého kontejneru. Vraťte nám ji do konce dubna zpět a my ji necháme ekologicky recyklovat. Za každou kartu navíc darujeme 10 Kč na výsadbu stromů po celé České republice. Podpořte společně s námi životní prostředí.

Image
banka potravin

CSR

Našli jste doma papírové stravenky Sodexo Gastro Pass s platností do 31. 12. 2023? Nevyhazujte je, protože i letos mohou pomoci lidem, kteří to v současné době nejvíce potřebují. Propadlé papírové stravenky nám můžete do konce února vrátit. Celkovou částku, kterou touto formou vybereme, pak darujeme České federaci potravinových bank.

Image
pluxee karta

Čerpání benefitů

Ministerstvo práce a sociálních věcí zvyšuje od 1. ledna 2024 hodnotu stravného na pracovních cestách na 166 korun na den. Mnoho let byla tato částka určující i pro stanovení daňově optimální stravenky. Vzhledem k daňovým změnám, které vstupují v platnost 1. ledna, už toto platí jen z části.

Image
hory

Čerpání benefitů

Pokud patříte mezi milovníky zimních sportů, tak víte, že pobyt na horách umí provětrat nejen hlavu, ale také peněženku. S volnočasovými benefity od Sodexo (Flexi Pass CARD, Flexi Pass na Multi Pass CARD a poukázky Flexi Pass) ale můžete ušetřit až tisíce korun za skipasy, ubytování nebo půjčení vybavení. Využijte této možnosti a užijte si hory s celou rodinou.

Image
kluziště

Čerpání benefitů

Zatím to vypadá, že letošní zima bude stát opravdu za to. A i když můžete mít občas pocit, že v tomto počasí je nejlépe doma s horkým čajem, rádi vás přesvědčíme o opaku. Pro všechny milovníky zimy i pro ty, kteří neví, co v tomto počasí dělat, máme tip. Vyrazte na krásná kluziště do Prahy a okolí. Pokud máte volnočasové benefity Sodexo, máme pro vás navíc ještě jednu dobrou zprávu – s Flexi (včetně Flexi na Multibenefit) ušetříte za vstup.

Image
Úvodní fotka Budoucnost zaměstnaneckých benefitů a legislativní návrhy: Co můžeme očekávat?

Provozní informace

Zajímá vás, jaké změny v zaměstnaneckých benefitech nás od roku 2024 čekají? Podívejte se na nejčastější otázky a odpovědí týkající se vládního konsolidačního balíčku. Najdete zde praktické a jasné informace o tom, jak změny v legislativě ovlivní vaši firmu a zaměstnance.

Image
Škoda Auto pokračuje s benefity Sodexo

Provozní informace

Na základě vládního ozdravného balíčku se zavádí roční limit na volnočasové benefity, a to ve výši poloviny průměrné mzdy určené pro daňové účely. V roce 2024 tento limit odpovídá částce 21 983 Kč.

Image
Ceny obědů narazily na svůj strop

HR tipy a inspirace

Společnost Sodexo Benefity/Pluxee, největší poskytovatel zaměstnaneckých benefitů v ČR, realizovala ve spolupráci s výzkumnou agenturou Ipsos průzkum zaměřený na podporu stravování zaměstnanců. Co se z průzkumu dozvíte?

Image
Nestíháte nakoupit vánoční dárky? Máme pro vás zaručený tip

Čerpání benefitů

Už jen pár týdnů a je tu nejkouzelnější období v roce – Vánoce. A k nim neodmyslitelně patří s shánění vánočních dárků pro blízké a rodinu. Pokud dostáváte od zaměstnavatele volnočasové benefity Sodexo v podobě Flexi Pluxee (včetně FPC na Multibenefit Pluxee), bude pro vás nakupování dárků radost, a navíc ušetříte spoustu peněz. A abychom vám vybírání dárků ještě více usnadnili, připravili jsme pro vás inspiraci, kde a co můžete svým milovaným pořídit.

Image
Kulturní podzim? Máme pro vás zaručené tipy

Čerpání benefitů

Co kromě zbarveného listí, přeháněk a krátících se dnů neodmyslitelně patří k podzimu? No přeci kultura! Navštívit divadelní představení, zhlédnout nové filmy nebo si zatančit na koncertě? Máme pro vás tipy, kam zajít s rodinou nebo přáteli a zároveň ušetřit za lístky a vstupenky. Jediné, co k tomu budete potřebovat jsou volnočasové benefity od Sodexo Benefity/Pluxee.

Image
Od ledna 2024 budeme Pluxee

Provozní informace

Již v lednu 2024 se společnost Sodexo Benefity přejmenuje na Pluxee. Přijetím nové identity se chceme výrazněji odlišit od konkurence na mimořádně dynamickém trhu. Pluxee umožní našim klientům podporovat značku zaměstnavatele tím, že zaměstnancům nabídne inovativní a personalizovaná řešení. Cílem Pluxee je pomoci každému zaměstnanci užívat si více toho, na čem mu skutečně záleží. Tato změna probíhá ve všech 31 zemích na světě, kde Sodexo Benefity působí.

Image
Průzkum: Jak firmy a zaměstnanci přistupují po covidu k home office?

Provozní informace

Dne 24. 10. 2023 předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže vydal rozhodnutí č.j. ÚOHS-40347/2023/164.

Image
Češi o umělé inteligenci ví, ale o práci se nebojí

Návody

O nástrojích založených na umělé inteligenci už slyšelo více než 70 % Čechů a 30 % už některý z nich vyzkoušelo. Jen mírně mezi nimi převažují muži a lidé se středoškolským a vysokoškolským vzděláním. Vyplývá to z průzkumu, který pro společnost Sodexo Benefity formou dotazníkového šetření realizovala v srpna agentura Ipsos.

Image
Jak si užít léto s benefity? Navštivte zoo a aquaparky po celé ČR

Čerpání benefitů

Zatímco jednorázové náklady spojené s pořízením výbavy na nadcházející školní rok očekává většina rodičů v přibližně stejné výši jako loni, ty pravidelné každoměsíční – například obědy či kroužkovné – letos výrazně porostou. Vyplývá to průzkumu, který pro společnost Sodexo Benefity realizovala na přelomu července a srpna formou dotazníkového šetření agentura Ipsos.

Image
Elektronické stravenky a jejich růst na trhu: Tipnete si, kde všude s nimi zaplatíte?

Čerpání benefitů

Stravenky byly poprvé zavedeny v roce 1954 ve Velké Británii a v 60. letech tento trend přešel do dalších evropských zemí. Zaměstnanecké benefity se rychle staly oblíbeným způsobem odměňování a nezastavitelně rostou až do dneška - jen v loňském roce nabízeli zaměstnavatelé stravenky celkem 1 300 000 zaměstnancům v České republice. Necelá polovina, tedy asi 600 000 uživatelů stravenek si je navíc užívá v digitální formě – tedy používají elektronickou stravenkovou kartu.