Blog

Image
platba stravenkovou kartou

HR tipy a inspirace

Ideální zaměstnanecké benefity? Každá generace čeká něco jiného

Dobám, kdy zaměstnavateli stačil jeden univerzální balíček benefitů, nenávratně odzvonilo. Ve firmách se nyní potkává hned několik generací, z nichž každá vyrostla v jiné době, má jiná očekávání a priority. Zaměstnavatelé tomu musí přizpůsobit své strategie. Mimo jiné i v oblasti zaměstnaneckých benefitů. Zde si totiž každá generace zakládá na něčem jiném. To ukázal i aktuální průzkum postojů k benefitům, který pro společnost Pluxee, stejně jako v letech 2022 a 2023, zpracovala agentura Ipsos. Kromě postojů zaměstnanců ovšem ve změnách určitou roli sehrála také nová legislativa.

Přečtěte si více
Image
Letní čtení s Gradou

Čerpání benefitů

Léto je tady! Podívejte se s námi na pár knižních tipů ke čtení od Nakladatelského domu GRADA, které se Vám v letních dnech můžou hodit. Navíc zde můžete najít potřebnou nápovědu pro odpověď na soutěžní otázku, která probíhá v aplikaci Pluxee účet.

Image
Jak se dostat s benefity do formy před plavkovou sezónou?

Zdravý životní styl

Léto je za dveřmi a s ním přichází i období dovolených, návštěv koupališť a pláží. Zatímco na odpočinek a teplé počasí se všichni těšíme, představa odhazování vrstev oblečení už tak lákavá být nemusí. Ruku na srdce – kdo se zimě cítí na promenádu v plavkách? Nevěste hlavu, stále je čas na sobě zapracovat. Jak? Podělíme se s vámi o zaručené tipy, které navíc můžete uhradit benefity Pluxee.

Image
Podpořte své zdraví s benefity

Zdravý životní styl

Starat se o své zdraví se stává pro mnoho lidí čím dál větší prioritou. A to nejen o to fyzické, ale i psychické, protože to, jak se cítíme, ovlivňuje i naše tělo. Pokud máte volnočasové benefity od Pluxee, tak pro vás máme tipy, jak můžete své zdraví podpořit, a ještě díky Flexi Pluxee (včetně Flexi Pluxee na Multibenefit Pluxee kartě) ušetřit.

Image
Zdravá snídaně: Klíč k úspěšnému dni i dobré náladě

Zdravý životní styl

Snídaně představuje podle odborníků na výživu nejdůležitější jídlo dne, které nám pomůže správně nastartovat celý organismus. Co přesně by měla ideální snídaně obsahovat? A je opravdu tak důležitá?

Image
4 osvědčené tipy, jak hacknout stravování, když nestíháte

Zdravý životní styl

V dnešní uspěchané době nám často nezbývá dost času na přípravu nutričně vyvážených a chutných jídel. A i když nemáte čas trávit v kuchyni dlouhé hodiny, existuje několik osvědčených způsobů, jak si přípravu jídla i jeho nákupy usnadnit.

Image
Kam letos vyrazit na dovolenou s benefity

Čerpání benefitů

Léto se kvapem blíží a mnoho z nás už začíná plánovat dovolené. Ať už dáváte přednost tuzemsku nebo zahraničí, máme pro vás tipy, které vám pomohou vybrat si dovolenou přesně podle vašich představ. Pokud máte navíc volnočasové benefity od Pluxee můžete ušetřit tisíce korun.

Image
Propadlé stravenky pomáhají

CSR

Začátkem roku jsme vás již počtvrté vyzvali, abyste nám vrátili papírové stravenky Gastro s propadlou platností. Během necelých dvou měsíců se díky vám podařilo vybrat zpět propadlé stravenky v hodnotě 143 683 tisíc korun. Pluxee poskytne finanční dar ve stejné výši České federaci potravinových bank.

Image
Prodlužujeme soutěž o nezapomenutelný zájezd do Egypta s Blue Style!

Čerpání benefitů

Máme pro vás skvělé zprávy!
Prodlužujeme soutěž o nezapomenutelný zájezd do Egypta s Blue Style! Máte tak více času na to, abyste se zapojili do soutěže a měli šanci vyhrát fantastickou dovolenou plnou slunce, historie a dobrodružství. Soutěžit můžete až do 31. března 2024.

Image
box karty

CSR

Skončila vám platnost stravenkové nebo volnočasové karty Sodexo? Už ji nemusíte znehodnocovat a vyhazovat do koše nebo v lepším případě do žlutého kontejneru. Vraťte nám ji do konce dubna zpět a my ji necháme ekologicky recyklovat. Za každou kartu navíc darujeme 10 Kč na výsadbu stromů po celé České republice. Podpořte společně s námi životní prostředí.

Image
banka potravin

CSR

Našli jste doma papírové stravenky Sodexo Gastro Pass s platností do 31. 12. 2023? Nevyhazujte je, protože i letos mohou pomoci lidem, kteří to v současné době nejvíce potřebují. Propadlé papírové stravenky nám můžete do konce února vrátit. Celkovou částku, kterou touto formou vybereme, pak darujeme České federaci potravinových bank.

Image
pluxee karta

Čerpání benefitů

Ministerstvo práce a sociálních věcí zvyšuje od 1. ledna 2024 hodnotu stravného na pracovních cestách na 166 korun na den. Mnoho let byla tato částka určující i pro stanovení daňově optimální stravenky. Vzhledem k daňovým změnám, které vstupují v platnost 1. ledna, už toto platí jen z části.

Image
hory

Čerpání benefitů

Pokud patříte mezi milovníky zimních sportů, tak víte, že pobyt na horách umí provětrat nejen hlavu, ale také peněženku. S volnočasovými benefity od Sodexo (Flexi Pass CARD, Flexi Pass na Multi Pass CARD a poukázky Flexi Pass) ale můžete ušetřit až tisíce korun za skipasy, ubytování nebo půjčení vybavení. Využijte této možnosti a užijte si hory s celou rodinou.

Image
kluziště

Čerpání benefitů

Zatím to vypadá, že letošní zima bude stát opravdu za to. A i když můžete mít občas pocit, že v tomto počasí je nejlépe doma s horkým čajem, rádi vás přesvědčíme o opaku. Pro všechny milovníky zimy i pro ty, kteří neví, co v tomto počasí dělat, máme tip. Vyrazte na krásná kluziště do Prahy a okolí. Pokud máte volnočasové benefity Sodexo, máme pro vás navíc ještě jednu dobrou zprávu – s Flexi (včetně Flexi na Multibenefit) ušetříte za vstup.

Image
Úvodní fotka Budoucnost zaměstnaneckých benefitů a legislativní návrhy: Co můžeme očekávat?

Provozní informace

Zajímá vás, jaké změny v zaměstnaneckých benefitech nás od roku 2024 čekají? Podívejte se na nejčastější otázky a odpovědí týkající se vládního konsolidačního balíčku. Najdete zde praktické a jasné informace o tom, jak změny v legislativě ovlivní vaši firmu a zaměstnance.

Image
Škoda Auto pokračuje s benefity Sodexo

Provozní informace

Na základě vládního ozdravného balíčku se zavádí roční limit na volnočasové benefity, a to ve výši poloviny průměrné mzdy určené pro daňové účely. V roce 2024 tento limit odpovídá částce 21 983 Kč.