Jak funguje Manažerský modul Pluxee?

Manažerský modul od Pluxee je nový způsob přidělování bodů volnočasových benefitů jednotlivým zaměstnancům firmy za jejich výkon. Body přidělují manažeři odpovědní (nejen) za příslušný úsek, čímž mohou efektivně motivovat své podřízené k zvýšení produktivity práce.

Jak Manažerský modul funguje?

Firma, která využívá Cafeterii a dává svým zaměstnancům volnočasové benefity, si v prvním kroku stanoví rozpočet pro své manažery. Tím jim umožní v rámci Cafeterie delegovat stanovenou částku na jejich podřízené podle toho, jak uznají za vhodné. Manažer tak získá jednoduchý nástroj pro motivaci nejen svého týmu. V případě, že se jeho kolegovi povede úspěšně dokončit projekt nebo splnit stanovený cíl, může ihned pomocí pár kliknutí v benefitním portále s volnočasovými body poslat dotyčnému odměnu. Bez zdlouhavých schvalovacích procesů a zbytečné administrativy. Manažer tak může okamžitě ocenit dobře odvedenou práci a zvyšovat motivaci zaměstnanců při dalších činnostech.

Jaké jsou výhody tohoto nástroje oproti tomu, když by se firma rozhodla poslat zaměstnancům peníze rovnou na účet k výplatě?

Rozhodne-li se firma pro běžnou peněžní odměnu, tak ji její zaměstnanci zaznamenají s další výplatou, tedy až za měsíc. Stanovená částka navíc podlehne zdanění – například z 1 000 Kč uvidí zaměstnanec na účtu pouze 690 Kč. Oproti tomu odměna udělená prostřednictvím Manažerského modulu dorazí zaměstnanci téměř ihned a obdrží ji v celé výši v benefitních bodech. Ty může uplatnit na celou řadu produktů a služeb od kultury, přes sport, vzdělávání, dovolenou až po zdraví. Další velkou výhodou je, že manažer může dotyčného pochválit za konkrétní odvedený projekt. Podřízenému totiž přijde i individuálně otextovaný email, kde může manažer svou pochvalu či poděkování blíže specifikovat.

Pro které firmy je Manažerský modul vhodný?

Tento nástroj doporučujeme firmám, které zaměstnávají více než 50 lidí a záleží jim na tom, aby se jejich zaměstnanci cítili dostatečně oceněni. Spokojenost a pocit, že dobře odvedená práce nebyla přehlédnuta, jsou pro motivaci zaměstnance klíčové.