I letos! Propadlé stravenky pomáhají

Již posedmé jsme plnili přání seniorům

02.01.2020

Již posedmé mohla veřejnost pomoci splnit přání v rámci projektu Plníme přání seniorům. Do letošního ročníku bylo zařazeno 15 vybraných přání v celkové hodnotě přes 730 tisíc korun. Všechna se díky podpoře veřejnosti podařilo splnit.

A přání to byla opravdu různorodá. Klub pohádkových čtecích babiček a dědečků může díky získaným finančními prostředkům dětem číst nové knihy a želva v domově pro seniory Lidická má nový domov. Senioři si díky iniciativě mohli dovolit výlet za gastronomií do Bratislavy, uspořádali hudební setkání s grilováním pro své rodiny a přátele a vybudovali Retro kavárnu. V Kaplicích se díky příspěvku podaří dokončit Cestu smyslů, na níž budou senioři moci pěstovat nejrůznější bylinky i ovocné stromy. Mezi splněnými přáními nechyběly ani pomůcky pro fyzický či mentální rozvoj a vzdělávání.

Plníme přání seniorům je iniciativa společnosti Sodexo, která ve spolupráci se svými partnery – Diakonií ČCE, Asociací poskytovatelů sociálních služeb a projektu SenSen Nadace Charty 77/Konta Bariéry – snaží podporovat aktivní stáří a naplňuje tužby a sny seniorů.