Snižujeme restauracím provizi na 3 %

Co dělat, když jste zapomněli PIN k benefitní kartě?

02.05.2023

Platit bezkontaktně je pohodlné. Navíc se nemůže stát, že byste svou benefitní kartu zapomněli v terminálu nebo nechtěně založili. Platíte-li bezkontaktně opakovaně do částky 500 Kč, může se ale přihodit, že svůj PIN zapomenete. Nebo ho ve spěchu zadáte třikrát špatně a bude nutné jej resetovat. Důvodů pro změnu pinu, který chrání benefitní kartu před neoprávněným použitím, může být více a je dobré vědět, jak lze změnu provést.

Kdy PIN potřebujete? 

  • Při kontaktní platbě vždy 
  • Při bezkontaktní platbě nad 500 Kč 

 

Pro jaké benefitní karty se PIN nastavuje? 

  • Gastro Pluxee 
  • Flexi Pluxee 
  • Multibenefit Pluxee (v tomto případě je potřeba nastavit pro obě jednotlivé části – stravenkovou i volnočasovou). 

 

PIN můžete snadno změnit ve svém Pluxee Osobním účtu na ucet.pluxee.cz, nebo v mobilní aplikaci Osobní účet dostupné pro chytré telefony s operačním systémem Android i iOS.   

 

Webová verze  

Přihlásíte se do webové verze Pluxee Osobní účet. Nejprve zvolíte druh účtu, ke kterému se karta váže – stravování pro Gastro Pluxee nebo volný čas pro Flexi Pluxee.  Následně v části karty stisknete tlačítko Reset PIN. Svou volbu stačí potvrdit a při dalším placení kontaktně si na platebním terminálu nastavit nový PIN.   

 

Mobilní aplikace  

Resetování PIN kódu přihlášením do mobilní aplikace Pluxee Osobního účtu probíhá stejně. Nejprve zvolíte druh účtu karty a následně v záložkách zvolíte možnost Karta a kliknete na Změnit PIN. Potvrzením této volby dojde k resetování PINu. Nový si následně nastavíte na platebním terminálu při dalším placení. Nezapomeňte, že transakci je nutné provést kontaktně.