Důležité: Chraňte své benefity před kybernetickými útoky

Důležité: Chraňte své benefity před kybernetickými útoky

13.04.2023

V posledních dnech jsme zaznamenali phishingový útok na naše uživatele. Útočník se snaží získat různými cestami (e-mail, sms apod.) informace o telefonních číslech našich uživatelů, které slouží k ověření internetových plateb z Pluxee účtu.

Tyto zprávy se vydávají za oficiální komunikaci Pluxee, avšak jedná se o podvodnou aktivitu, která má za cíl získat citlivé informace. Rádi bychom tedy všechny upozornili, abyste byli obezřetní při jakékoli podezřelé výzvě pro zadávání přihlašovacích údajů nebo telefonního čísla. 

Společnost Pluxee nikdy nepožaduje přeposlání ověřovacích kódů.  

Při přihlašování k účtu Pluxee se vždy ujistěte, že adresa obsahuje HTTPS protokol pro zabezpečenou komunikaci - https://ucet.pluxee.cz.

 

Důležité: Chraňte své benefity před kybernetickými útoky

 

Pokud si nejste jisti, zda komunikace pochází od nás, doporučujeme zavolat na naši infolinku, kde vám rádi potvrdíme, zda se jedná o skutečnou zprávu od Pluxee.  

Jak se bránit phishingovým útokům? 

Phishingové útoky jsou jedním z nejrozšířenějších typů kybernetických útoků a mají za cíl získat citlivé informace, jako jsou hesla, telefonní čísla, bankovní údaje nebo informace o platebních kartách. Zde jsou základní zásady, jak se proti nim bránit:  

  1. Buďte obezřetní: Buďte obezřetní, když přijímáte e-maily nebo zprávy, zejména od neznámých odesílatelů. Nikdy neklikejte na odkazy nebo přílohy v e-mailech, pokud si nejste zcela jistí, že jsou důvěryhodné. 
  2. Zkontrolujte odesílatele: Zkontrolujte e-mailovou adresu odesílatele, zda odpovídá adrese, kterou byste očekávali. Podvodníci se snaží používat e-mailové adresy, které se zdají být legitimní, ale mohou být mírně odlišné (například john.doe@google.com, noreply@pluee.cz apod.).
  3. Neposkytujte citlivé informace: Nikdy nezadávejte citlivé informace, jako jsou hesla, telefonní čísla, čísla karet nebo jiné osobní údaje, pokud si nejste zcela jisti, že se jedná o důvěryhodnou stránku (pozor: přihlašovací stránka může vypadat velmi podobně jako ta správná). 
  4. Používejte ověřovací faktory: Pokud je k dispozici dvoufaktorové ověřování, použijte ho pro přihlašování do svých účtů. To může minimalizovat riziko útoků na hesla.
  5. Sledujte své účty: Sledujte své bankovní a benefitní účty a kreditní karty pravidelně a hlídejte si jakékoli podezřelé transakce.
  6. Nahlaste podezření na phishing: Sdílejte informace o phishingových útocích s ostatními, aby byli informováni a mohli se proti nim bránit. Zejména informujte společnost, které se podezřelá aktivita týká.