Škoda Auto pokračuje s benefity Sodexo

Škoda Auto pokračuje s benefity Pluxee

28.03.2023

Největší poskytovatel zaměstnaneckých benefitů v České republice Sodexo Benefity obhájil pozici dodavatele benefitů pro téměř čtyřicet tisíc zaměstnanců Škoda Auto. Díky vítězství ve výběrovém řízení společnost Sodexo zajistí benefity pro volný čas na další čtyři roky pro největší soukromou společnost v České republice.

„Společnost Sodexo byla první, se kterou jsme začali v roce 2018 na poli benefitních služeb spolupracovat. Oceňujeme především jejich proaktivní a otevřenou komunikaci směrem k nám i našemu sociálnímu partnerovi – Odborům KOVO. S flexibilními benefity jsme začali společně se sociálním partnerem jako jedni z prvních tzv. body pro zdraví, které jsme následně převedli právě do cafeterie. Během prvních let fungování cafeterie jsme si společně ověřili, že zaměstnanci Škoda Auto mají o širokou nabídku benefitů velký zájem. Významným krokem, kterým jsme dřívější přípisy bodů zásadně dynamizovali byl výsledek loňského kolektivního vyjednávání s Odbory KOVO,“ říká Maren Gräf, členka představenstva za oblast Lidé a kultura.

„Odbory KOVO Mladá Boleslav, Kvasiny, Vrchlabí dlouho váhaly, zda masivně zapojit cafeterii do systému služeb. Nakonec se tyto benefity jako nadstavba klasického odměňování ukázaly jako velmi výhodné pro zaměstnance a jejich rodiny. Tyto benefity již ve velmi slušném objemu v podstatě učí lidi novému stylu hospodaření s hodnotami jako je zdraví, sport, úložky na stáří a další. Skvělá je variabilita i tvorba přímo zaměstnanci. Velká výhoda je, že tyto hodnoty jsou trvalé a nepropadnou ani např. při odchodu do důchodu nebo jinam. Vytvořili jsme také vynikající trojúhelník mezi Odbory KOVO, společnosti Škoda Auto a společností Sodexo a našim cílem je dosáhnout té nejlepší služby pro naše klienty-zaměstnance a členy Odborů KOVO,“ dodává předseda Odborů KOVO Jaroslav Povšík.

„Škoda Auto patří k našim největším klientům. Abychom si ho udrželi, investovali jsem do vývoje našich systémů a rozšíření partnerské sítě na přání zaměstnanců automobilky. Postavili jsme také skvělý tým, který mimo jiné zajišťuje i komunikaci přímo se zaměstnanci Škoda Auto. To vše se promítlo do našeho vítězství ve výběrovém řízení a já pevně věřím, že naše spolupráce bude nadále přínosná pro všechny strany,“ dodává Robert Hlaváček, manažer segmentu klíčových zákazníků Sodexo Benefity.