Snižujeme restauracím provizi na 3 %

Snižujeme restauracím provizi na 3 %

09.11.2020

Gastronomický sektor opět čelí opatřením, která mají zabránit šíření nemoci covid-19. Pro mnohé podniky je tento podzimní lockdown výrazně náročnější než ten jarní. Proto jsme vyslyšeli výzvu Luboše Kastnera z platformy Moje restaurace Asociace malých a středních podniků ČR a přistoupili jsme ke snížení poplatků pro malé restaurace.

Restaurace jsou pro nás klíčovými partnery, a proto všem malým podnikům, které o to požádají a splní kritéria, snížíme poplatky na tři procenta od 3. listopadu. Prozatím snížení plánujeme na šest měsíců, ale bude záležet na aktuální situaci. Program pomoci je určený restauracím, jídelnám, kavárnám či čajovnám, které nabízejí teplé jídlo a jsou našimi partnery – lze u nich tudíž platit stravenkami nebo stravenkovou kartou.

 

Proplácení s nulovými poplatky

Dlouhodobě všem našim gastro provozovnám také nabízíme proplácení stravenek až s nulovými poplatky u speciálně nasmlouvaných partnerů. Nově je to například ProfiKošík.

 

Ztráty gastro sektoru byly již na jaře masivní

Z našich údajů vyplývá, že v porovnání s únorem 2020 obraty v restauracích klesly v dubnu a květnu v průměru o 80 % (Pozn.: Podle Asociace malých a středních podniků ČR celý gastro sektor přijde letos o 60 až 80 miliard korun). V červnu se obraty zvedly na 80 % dlouhodobého průměru a v dalších dvou měsících již byly ve standardní výši.

Propad za první tři dny nového úplného uzavření restaurací je tentokrát „jen“ 40 %, což je zřejmě dáno tím, že provozovatelé dokázaly daleko rychleji než na jaře přejít na okénkový prodej a rozvoz. Je ale otázka, jak dlouho tuto úroveň udrží, pokud stát přijde s dalším utažením šroubů.