Sodexo jako první využilo ve své kampani umělou inteligenci

Pluxee jako první využilo ve své kampani umělou inteligenci

02.05.2023

V naší nové marketingové kampani přicházíme s přelomovou inovací. Díky umělé inteligenci a aplikaci Midjourney dokážeme ještě lépe pochopit, jak nás vnímají klienti a uživatelé benefitů.

V Pluxee si uvědomujeme, že svět nás vidí jinak, než my vidíme sami sebe, a tak jsme se klientů a uživatelů zeptali, jak nás vnímají. Výsledek ztvárnila umělá inteligence.

 

Sodexo jako první využilo ve své kampani umělou inteligenci

 

Neustále sledujeme nové trendy, a když se objevila umělá inteligence Midjourney, která umí ze slov malovat obrazy, rozhodli jsem se ji otestovat, protože pro lepší design našich produktů a služeb potřebujeme chápat, jak nás zákazníci vidí. A obrázek má mnohdy větší vypovídající hodnotu než text.

V praxi tento experiment probíhal tak, že respondent odpověděl na zadanou otázku a umělá inteligence v řádu desítek sekund či minut jeho výpověď namalovala. Protože jde o skutečně novou technologii, zvolili jsme spíše jednodušší zadání a ptali se, jak respondent vnímá společnost Sodexo a jak by podle něj mohla společnost v budoucnu vypadat.

 

Sodexo jako první využilo ve své kampani umělou inteligenci

 

Umělá inteligence jako taková je fenomén v mnoha oblastech a vzestup jejího používání nás teprve čeká. Velký potenciál ve využití této konkrétní umělé inteligence je  v oblasti vytváření grafických konceptů, návrhů marketingových kampaní, ale také v HR - může posloužit k lepšímu poznání postojů a požadavků stávajících i budoucích zaměstnanců. Pocity a nápady se často lépe vyjadřují obrazem, a v takovém případě se nemusíme nechat limitovat tím, že nejsme profesionální grafici, ale pouze naší fantazií.

Z obrázků vznikl krátký film, na který se můžete podívat zde.