Jaké benefity budou letos v trendu?

Jaké benefity budou letos v trendu?

02.05.2023

Rok 2020 byl pro většinu firem plný výzev. Musely se rychle přizpůsobovat změnám a v některých případech i měnit zajetou firemní kulturu. Velké změny pocítili i zaměstnanci, pro které se stala práce z domova často standardem. Události minulého roku se odrazily také na preferenci zaměstnaneckých benefitů. Zajímá vás, jaké z nich budou letos trendy?

Digitální benefity

Ještě před několika lety bylo pro většinu zaměstnanců nemyslitelné vzdát se papírových benefitů, doba ale pokročila a poptávka po nich strmě roste. Proces digitalizace byl navíc urychlen a podpořen okolnostmi loňského roku – platit bezkontaktně je pohodlné, praktické a bezpečné. Digitální benefity navíc přinášejí řadu výhod. Firmy, které přejdou na karetní řešení, čeká menší administrativní zatížení spojené s distribucí poukázek. Uživatelé karetních produktů zase mohou využít speciálních nabídek, díky nimž mohou ušetřit na stravování nebo při volnočasových aktivitách. Více informací najdete zde.

 

Benefity spojené s home office

Zatímco před rokem 2020 byla práce z domova příležitostným benefitem, v letošním roce se bude u mnoho pozic jednat už o standardní stav. Lze proto očekávat, že poptávka po benefitech spojených s home office i nadále poroste, především pak po rozvážkových službách. Abychom našim uživatelům vyšli co nejvíce vstříc spustili jsme službu rozvoz.pluxee.cz, která umožňuje uživatelům Gastro Pluxee nakupovat on-line potraviny i hotové jídlo z pohodlí domova. Mezi naše partnery patří třeba Košík.cz a Rohlik.cz.

 

Nové motivační nástroje pro manažery

Po delší době na home officu mnoho zaměstnanců ztrácí motivaci k práci, protože nejsou mezi svými kolegy a nedostává se jim tolik zpětné vazby. Na trh jsme proto nedávno uvedli nový motivační nástroj Manažerský modul, který je součástí Cafeterie. V praxi to funguje tak, že si firma stanoví rozpočet pro své manažery a tím jim umožní delegovat stanovenou částku na jejich podřízené. V případě, že se někomu povede úspěšně dokončit projekt nebo splnit stanovený cíl, může manažer ihned pomocí pár kliknutí v benefitním portále s volnočasovými body poslat dotyčnému odměnu, která nepodléhá zdanění. Bez dlouhavých schvalovacích procesů a zbytečné administrativy. Navíc pracovníkovi společně s odměnou přijde i individuálně otextovaný email, kde může manažer svou pochvalu či poděkování blíže specifikovat.   

 

Peníze zpět a Přidat kartu

Zájem bude také o benefity, které zaměstnancům nabídnou ještě něco na víc. Nedávno jsme spustili oblíbenou kampaň Peníze zpět – držitelé našich stravenkových karet mohou u vybraných partnerů získat určité procento peněz zpět z každého nákupu. To jim ve finále přinese obědy zdarma každý měsíc. Úspěch také slaví naše novinka Přidat kartu, kdy si lidé mohou ke stravenkovému účtu připojit svou běžnou kartu a v případě, že nákup přesáhne částku na stravenkové kartě nebo denní limit, zbytek peněz se jim strhne z běžné karty v rámci jedné transakce.